Uroczystość Świętej Rodziny – spotkanie opłatkowe DK rejon Lębork

W dniu 28 grudnia 2014 roku, w święto patronalne Domowego Kościoła – Niedzielę Świętej Rodziny, wspólnota rejonu lęborskiego stawiła się na wspólnej Eucharystii o godz. 11.30 w Sanktuarium Św.Jakuba Apostoła, by uczcić ten dzień w pełnej jedności z żywym Chrystusem, by wysłuchać Jego wskazań, jaka ma być rodzina.

Mszę Świętą odprawił o.Przemysław Płaszczyński – Moderator Rejonowy DK, w koncelebrze z o.proboszczem Romanem Zioła. Słowo Boże najpierw do dzieci a następnie do dorosłych wygłosił kleryk Karol z Wyższego Seminarium Duchownego z Łagiewnik.

W służbę liturgiczną włączyła się wspólnota DK: służba ołtarza – Jarek, Wojtek i Krzysztof; czytania – Kamil i Andrzej; psalm – Wojtek; modlitwa powszechna – Lucyna; dary: ciasto – Basia, owoce – Mirka i Bogdan, dary eucharystyczne – Agnieszka i Andrzej z dziećmi.

Po Mszy św. udaliśmy się do Domu św.Franciszka, gdzie o.Piotr Pospieszny (opiekun kręgu św. Maksymiliana) rozpoczął nasze spotkanie modlitwą i odczytaniem opisu narodzenia Pana Jezusa (Łk 2, 1-14), po czym złożył wszystkim życzenia wspólnie z parą rejonową Lucyną i Wojtkiem.

Następnie wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia:
Błogosławieństwa Bożej Dzieciny, oby małżonkowie i rodziny, stając się coraz bardziej Domowym Kościołem, były środowiskami prawdziwego wzrostu dzieci i świadectwem dla innych. Niech dobry Bóg umacnia miłość i obdarza wszystkich swoim błogosławieństwem

Nie zabrakło też czasu na wspólny posiłek i śpiewanie kolęd. Swoim muzycznym talentem grą na organach dzielili się Wojtek i Dawid, a na skrzypcach – Andrzej.

Podobnie jak w roku ubiegłym zawitali kolędnicy z Jasełkami. Ze wzruszeniem obserwowaliśmy trudy wędrówki Maryi i Józefa do Betlejem. Na swej drodze spotkali nieżyczliwych gospodarzy, próżnych Państwa – zbyt zajętych weselem córki, by pomóc wędrowcom. W osobie dziewczyny i ubogiej babci znaleźli wsparcie i dach nad głową. Do stajenki betlejemskiej przybyli pasterze i trzej królowie z darami. W Świętą Rodzinę wcielili się Andrzej i Agnieszka z najmłodszą pociechą – dwuletnią Marysią. Ich synowie: Maciuś i Mikołaj byli królami, zaś Michalina dziewczyną o wielkim sercu. Tegoroczne Jasełka były bardzo rodzinne. Dziękujemy rodzinom: Fiuk, Pirch, Siedlik i Warzecha za zaangażowanie i przygotowanie Jasełek.

Dotarł do nas o.Przemysław nasz moderator, który przewodził kolędowaniu w Lęborskim Greccio – „Żywej Szopce” na Placu Pokoju. Były tam żywe zwierzęta oraz figury Matki Boskiej z Dzieciątkiem.

Całe spotkanie upłynęło w życzliwej i radosnej atmosferze, przyczyniając się do budowania więzi wśród uczestników.

Przed końcowym błogosławieństwem o.Piotra, odmówiliśmy wspólnie modlitwę do św. rodziny, którą poprowadzili Ela z Bogdanem.

Wszystkim, dzięki którym to spotkanie mogło się odbyć – serdeczne Bóg zapłać.

Galeria zdjęć