Niedziela Świętej Rodziny – spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła rejonu chojnickiego

W Niedzielę Świętej Rodziny – 28 grudnia 2014 roku – w dniu święta patronalnego Domowego Kościoła – kręgi rodzin rejonu chojnickiego spotkały się w bożonarodzeniowej oprawie, by wspólnie świętować pamiątkę Narodzenia naszego Pana. Spotkanie odbyło się w gościnnych progach parafii Matki Bożej Fatimskiej w Chojnicach.

Po liturgii Mszy Świętej nasze spotkanie rozpoczęliśmy zapaleniem świecy oraz wspólnym śpiewem kolęd przy żłóbku w kościele. Następnie w salce parafialnej ucztowaliśmy duchowo – napełniani Bożą Mocą poprzez modlitwę wstawienniczą nad każdym z kręgów, błogosławieństwo kręgów przez księdza Tomasza Mońko – naszego rejonowego moderatora – a także wspólne śpiewanie kolęd oraz udział w przygotowanych przez nasze dzieci jasełkach.

Napełnieni Bożą łaską ucztowaliśmy też przy wspólnym stole w czasie agape, zacieśniając nasze wspólnotowe relacje.

Spotkanie przebiegało radośnie i pozostawiło w nas nadzieję i przekonanie, że: „światło Betlejem daje pełnię wiary, rozjaśnia mroki życia, ogrzewa ciepłem miłości, rodzi nadzieję w posępne dni; pozwala pokonać wszystkie przeciwności; pomoże nam zbliżyć się z dobrocią do każdego napotkanego człowieka, by na nowo zrozumiał, że jest umiłowanym dzieckiem Boga; pozwala nam obdarzać się radością, by uśmiech stawał się słońcem dla bliźniego i pozwalał mu odkryć własną godność z posiadania Boga w sercu.”

zdjęcia: Grzegorz Makowski