Sianowo 2013 – Relacja

W sobotę 22 czerwca 2013r. odbyła się XXVI Dziękczynna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie, która zainaugurowała w ten sposób Wiosenny Diecezjalny Dzień Wspólnoty naszego ruchu.

Pielgrzymka wyruszyła o godz. 7.00 sprzed Kolegiaty p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach. Po przybyciu pielgrzymów do ołtarza polowego w Sianowie ok. godz. 12.30 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył biskup senior diecezji pelplińskiej Piotr Krupa. Uroczystą homilię z okazji 40-lecia istnienia Wspólnoty Domowego Kościoła w Polsce wygłosił moderator diecezjalny Domowego Kościoła ks. Wincenty Pytlik.  Najważniejszym wnioskiem płynącym ze słów ks. moderatora było porównanie rodzin Domowego Kościoła do ogrodów w starorzymskiej zabudowie. Mówił, że nasze rodziny w połączeniu z mocą Chrystusa otrzymywanego w hostii muszą być jak rzymskie ogrody, które były najważniejszym i najpiękniejszym miejscem dla każdego domownika, sercem całego domostwa. Rodzina musi być dla każdego z nas najwyższą wartością. Na zakończenie Eucharystii zostały wręczone świece moderatorom i animatorom rekolekcji letnich.

Po Mszy Św. rozpoczęła się agapa na placu przed ołtarzem. W tym czasie można było również obejrzeć w Domu Pielgrzyma prezentacje przedstawiające krótki rys historyczny poszczególnych rejonów. Następnie ks. Antoni Dunajski opowiadał o historii ruchu na naszych terenach. Kolejnym punktem w programie były prezentacje członków każdego rejonu na ołtarzu polowym. Każdy z rejonów zaprezentował się w bardzo różny sposób. Prezentacje zostały opisane w oddzielnym wpisie.

Finalnym punktem całego Dnia Wspólnoty była Koronka do Bożego Miłosierdzia. Na czas wakacyjno – rekolekcyjny błogosławi niedawno wyświęcony kapłan, ks. Marek Chmist.

 

Materiały udostępnione przez Radio Głos:

Ewa i Marek z Bysławia, wywiad

Relacja Mszy Świętej i wywiady

Homilia

Podsumowanie

 

Galeria:

Prosimy o przesłanie swoich zdjęć, które opublikujemy na stronie.