List do wspólnoty DK Lębork

DK„Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje.”
Jan Paweł II

Droga wspólnoto Domowego Kościoła Rejonu Lęborskiego

3 listopada br. na Rejonowym Dniu Wspólnoty podczas wyborów nowej pary wypowiedzieliśmy słowa: Pragniemy służyć.

Pełni bojaźni Bożej i pełni pokory przyjęliśmy ich wynik. Kiedy ustępująca Para rejonowa w obecności Pary diecezjalnej oraz Moderatora diecezjalnego ogłosiła wynik wyborów, był  on dla nas zaskoczeniem. Chwilowe wzruszenie przerodziło się w  wewnętrzny niepokój. W głowie mnóstwo myśli i pytań. W pierwszej chwili nasunęły się słowa pieśni „Nie bój się, nie lękaj się…” a zaraz potem myśl „Bóg nie wybiera przygotowanych, ale przygotowuje wybranych.” Ich treść przyjmujemy jako dewizę naszej posługi.

Dziękujemy Panu Bogu za Jego zaproszenie do służby małżeństwom oraz rodzinom w kościele rejonu lęborskiego. Dziękujemy również całej wspólnocie za modlitwę w intencji wyborów i Boże rozeznanie. W sposób szczególny pragniemy podziękować wszystkim małżeństwom, które świadectwem swojego życia, pokazały nam piękno drogi, na którą wkroczyliśmy. Zostaliśmy wezwani do służby rodzinom na drodze głoszenia słowa Bożego oraz dawania świadectwa życia sakramentalnego małżeństwa i chrześcijańskiej rodziny.

Po wyborze otrzymaliśmy wiele dowodów wsparcia, zwłaszcza podczas rozmów z kapłanami, animatorami oraz parą ustępującą. Dzięki tym rozmowom czujemy się umocnieni od pierwszych chwil naszej posługi.

Prosimy Was wszystkich o wsparcie i modlitwę, którą również my ogarniamy Was.

Życzymy wszystkim rodzinom we wspólnocie, abyśmy w nowym roku pracy formacyjnej pod hasłem „Narodzić się na nowo”, podjęli się głębszej refleksji dotyczącej owoców naszej formacji w DK. Byśmy zdołali podjąć trud poznania słowa Bożego poprzez systematyczne czytanie Pisma Świętego i kierowanie się wartościami oraz zasadami tam zawartymi. Szczególnej uwadze polecamy udział w rekolekcjach jako formę wzrastania duchowego.

„Modlitwa jest dla nowego życia tym, czym oddech dla życia ciała” (ks. Fr. Blachnicki).

Przyjdź Duchu Święty napełnij nasze serca miłością,
ulecz nas skruchą, obdarz nadzieją,
swoją napełnij mądrością.

Sługo Boży, księże Franciszku – wstawiaj się za nami!

Lębork, 29.11.2013 r.

Lucyna i Wojciech Siedlikowie
Para rejonowa DK

Błogosławieństwo