Napełnieni Duchem Swiętym

„Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie.” Ta niedzielna aklamacja przepięknie łączy się z tematem listopadowej Oazy Modlitwy, w której w miniony weekend brali udział oazowicze, głównie z diecezji pelplińskiej. Podczas tych rekolekcji pochylaliśmy się nad trzecią osoba Trójcy Świętej – Duchem Świętym. Poprzez konferencję pani Ireny Szybist odnajdywaliśmy Jego obecność, szczególnie podczas całego procesu powstawania dzieła oaz modlitwy w Pelplinie. Uczestnicy rekolekcji mogli także wielokrotnie odkrywać na nowo Jego niesamowite działanie podczas sakramentów, takich jak Eucharystia, niebo na ziemi, do której mamy dostęp dla umocnienia codzienności.

Oprócz przeżywania głębi naszych dusz, w ramach patriotycznego pogodnego wieczoru świętowaliśmy niedawną rocznicę odzyskania niepodległości – tańcząc, bawiąc się oraz rozwiązując quiz wiedzy o Polsce.

W niedzielę, w czasie porannej Celebracji Słowa, osoby przygotowujące się do ONŻ II przyjęły trzeci drogowskaz – ‚Duch Święty’.

Dzięki rozmaitym darom Ducha, każdy mógł znaleźć swój własny wyjątkowy moment spotkania się z Bogiem. „Albowiem Duch Pański wypełnia ziemię, Ten, który ogarnia wszystko, ma znajomość mowy.” (Księga Mądrości 1,7)