Majowa Oaza Modlitwy

W dniach 10-12 maja po raz dziewiąty spotkaliśmy się na Oazie Modlitwy, aby poruszyć temat kolejnego kroku formacji. Tym razem brzmiał on „Nowa Kultura”. W piątkowy wieczór zaczęliśmy spotkanie nabożeństwem majowym, zapraszając Maryję na nasze rekolekcje, aby wstawiała się za nami w drodze do wolności i czystości serca. 
Następnego dnia, po porannej Mszy Świętej, odbyła się pierwsza konferencja, którą poprowadził nasz moderator diecezjalny ks. Artur Pukownik, o tym, czym jest wolność i na jakie zniewolenia jesteśmy w dzisiejszym świecie szczególnie narażeni. Będąc zniewolonym przez różne używki, media społecznościowe, a także opinię innych ludzi pozwalamy, aby naszym życiem kierował ktoś inny niż Chrystus. A przecież to On jest naszym jedynym Panem i Zbawicielem. Doszliśmy także do wniosku, że najważniejsze w naszych wyborach jest to, aby dążyć do dobra własnego i ogółu. Jako podsumowanie konferencji ksiądz przytoczył cytat św. Augustyna: „Kochaj i rób co chcesz” jako definicję wolności. W drugiej części tego spotkania podzieliliśmy się na grupy dziewcząt i chłopców, aby poruszyć temat ubioru, a także czystości w związkach i wielu innych. 
Na konferencji popołudniowej, którą prowadził ks. Zbigniew Kulas, przedstawione zostało dzieło, jakim jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka oraz wysłuchaliśmy świadectw związanych z abstynencją podjętą na rzecz czyjegoś zniewolenia. Po kolacji wzięliśmy udział w koncercie zespołu „NiemaGotu”, na którym modliliśmy się i wielbiliśmy Pana śpiewając i tańcząc wraz z zespołem. Zapraszaliśmy Ducha Świętego do naszych serc, błogosławiliśmy sobie nawzajem, a także mogliśmy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Gdy koncert dobiegł końca poszliśmy na ostatni punkt dnia, czyli Drogę Światła. 
W niedzielę na Celebracji Słowa część z oazowiczów podpisała krucjatę kandydacką na rok, a osoby formujące się do ONŻ II° przyjęły Drogowskaz ‚Nowa Kultura’.