Zaproszenie na Diecezjalny Dzień Wspólnoty w Pelplinie

znak 2016 " Miłosierni jak Ojciec"W sobotę, 3 września 2016 roku, odbędzie się w Pelplinie Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie podsumowujący tegoroczne oazy letnie. Gościć będziemy ks. bp. pomocniczego Wiesława Śmigla. Gorąco zachęcam do przyjazdu wszystkich uczestników tegorocznych oaz młodzieżowych oraz oaz rodzin. Liczę na obecność Księży Moderatorów, prowadzących letnie rekolekcje, moderatorów świeckich, par moderatorskich i animatorów. Niech nie zabraknie także wszystkich formujących się w naszym Ruchu, którzy w tym roku, z różnych przyczyn, nie mogli uczestniczyć w rekolekcjach.

W trakcie Dnia Wspólnoty będziemy chcieli podziękować Panu Bogu za wielkie dzieła, których dokonał w każdym z nas; doświadczyć wspólnoty żywego Kościoła, a przez jedność Ruchu, stawać się znakiem jedności dla wszystkich chrześcijan.

Dzień Wspólnoty otwiera zarazem nowy rok formacyjny. Tegoroczne hasło: „Miłosierni jak Ojciec” to wezwanie dla wszystkich członków Ruchu Światło-Życie do wpatrywania się w Miłosierne Boskie Oblicze. To zachęta dla młodzieży, by odkrywała prawdziwy obraz Boga – Ojca darzącego bezwarunkową miłością oraz czas pogłębiania świadomości powołania ojcowskiego w naszych rodzinach. Niech Duch Święty, sprawca wszystkiego we wszystkich wspomaga nas w umacnianiu naszej wiary i uzdalnia do przyjmowania ogromu Bożego Miłosierdzia.

Moderator Diecezjalny
Ruchu Światło – Życie
ks. Artur Pukownik

Program Dnia:

11:00 – Recepcja
12:00 – Zawiązanie wspólnoty w kaplicy Collegium Marianum
12:20 – Konferencja „Miłosierni jak Ojciec’’
12:40 – Spotkania w grupach
13:40 – Wspólna kawa / Diakonia Słowa
14:30 – Namiot Spotkania – kaplica / Okazja do spowiedzi świętej w krużgankach
14:45 – Przygotowanie do Mszy Świętej
15:00 – Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji
Księdza Biskupa Pomocniczego Wiesława Śmigla
Kolekta przeznaczona na pokrycie kosztów posiłków
Świadectwa
Ognisko z kiełbaskami