Jedyny Pan, prawdziwy Bóg, wszystko, co mam, oddaję Mu

Cztery małżeństwa ukończywszy etap ewangelizacji z otwartością serca powierzyły życie swoje i swoich dzieci Jezusowi, by ich prowadził i przemieniał. Odbyło się to podczas uroczystej Eucharystii w przepięknym kościele Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Bysławku pod przewodnictwem proboszcza tucholskiej parafii Bożego Ciała księdza Ireneusza Kalfa. Aby upamiętnić to wyjątkowe wydarzenie – Basia i Grzegorz Makowscy pilotujący nowy krąg – wręczyli rodzinom drzewka, jako symbol wzrostu, do którego konieczne jest nieustanne zasilanie niezbędnymi składnikami – w przypadku drzewa – światłem i wodą – w przypadku naszego duchowego wzrostu – oczywiście Słowem Bożym i sakramentami.

Na zakończenie Eucharystii każda z obecnych rodzin otrzymała poprzez ręce księdza indywidualne błogosławieństwo Boże. Podziękowaliśmy też ustępującej parze rejonowej – Iwonie i Markowi Lemańczykom – za ogrom serca i zaangażowania włożony w pełnioną posługę, która zawsze odzwierciedlała wspaniały charyzmat Ruchu i myśl naszego Założyciela.

Po części modlitewnej spędziliśmy rodzinny czas w gościnnych progach niezwykle radosnych sióstr szarytek – na „zielonej łączce” – zacieśnialiśmy więzi wspólnotowe również z zaprzyjaźnionymi małżeństwami spoza Domowego Kościoła, które chętnie spędzają z nami czas. Nie zabrakło smacznego jedzenia, ale też i zabaw na świeżym powietrzu oraz błogiego odpoczynku w cieniu drzew.

Umocnieni Eucharystią i wspólnotą możemy z gotowością przystąpić do dalszej duchowej formacji i posługi w trakcie wakacyjnych miesięcy, by we wrześniu stawić się z sercami przepełnionymi Bożą Miłością i Mocą, by iść i kontynuować dzieło księdza Franciszka Blachnickiego – Sługo Boży – wstawiaj się za nami!

zdjęcia: Daniel Klawczyński, Grzegorz Makowski