List nowego Moderatora Diecezjalnego DK

KOCHANI MAŁŻONKOWIE
WSPÓLNOTY DOMOWEGO KOŚCIOŁA DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ

Cieszę się ogromnie, że otrzymałem od Boga dar służenia jako Moderator Diecezjalny Waszej – Naszej Wspólnocie. Jestem i wzruszony, i onieśmielony, i podekscytowany i szczęśliwy. Nie ukrywam, że małżeństwo i w ogóle rodzina to moja największa duszpasterska miłość, wszak to właśnie rodzina jest najważniejszą ze wspólnot, w której dla człowieka wszystko się zaczyna.

Pragnę Wam służyć i po prostu być z Wami, umacniając Was Bożym słowem i błogosławieństwem. Proszę, żebyście mnie przyjęli do Waszej małżeńsko-rodzinnej szkoły miłości, w której staję nie tyle w postawie nauczyciela, ile przede wszystkim pokornego ucznia, wsłuchującego i wpatrującego się z uwagą i zatroskaniem w Wasze małżeńskie zmagania na drodze do Królestwa.

Ruszam zatem w modlitewnej i formacyjnej sztafecie razem z Wami i dla Was, prosząc, aby nikogo z nas w tym biegu nie zabrakło. Chcę dobiec do Waszych Rejonów, abyśmy mogli wspólnie się pomodlić, porozmawiać, pośmiać się, a czasem może i zapłakać… Jedno jest pewne, tylko razem we wspólnocie możemy w tych naszych zawodach wystąpić, bieg ukończyć, ustrzec miłości i wiary…

Z modlitwą i sercem
Wasz moderator
ks. Łukasz Wisiecki


 

ks. Łukasz Wisiecki - Moderator DKKs. Łukasz Wisiecki – kapłan diecezji pelplińskiej, święcenia przyjął 29 maja 2011 roku w Bazylice Katedralnej w Pelplinie. Jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ostatnie trzy lata był wikariuszem w Starogardzie Gdańskim i moderatorem rejonowym Rejonu Tczewskiego DK. W Starogardzie zainicjował powstanie dwóch kręgów DK.

Od 12-ego roku życia związany jest z Ruchem Światło-Życie, także dzięki Rodzicom, którzy formowali się w kręgu DK. Jest – jak sam mówi – „dzieckiem” oazowej wspólnoty, bowiem to właśnie dzieło ks. Franciszka Blachnickiego miało decydujący wpływ na jego osobowość i wybór kapłańskiej drogi. Wielokrotnie powtarza, że to szczególnie małżeństwa i rodziny są jego największą duszpasterską miłością. W Krucjacie Wyzwolenia Człowieka jest od 2007 roku.

Od kilku miesięcy – z posłania Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny – jest studentem filologii klasycznej na Uniwersytecie Gdańskim. Stąd obecnie mieszka i posługuje w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Gdańsku.