ORAR II w Pelplinie

Kochani ! Wspólnoto Domowego Kościoła!

Biblia mówi : „W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem Was „ ( 1 Tes 5,18)

Chcemy dzisiaj dziękować Bogu za ten wspaniały  czas przeżyty  we Wspólnocie Domowego Kościoła na rekolekcjach formacyjnych ORAR-u  II stopnia, w Pelplinie (15-20.07.br. ).

Jako prowadzący rekolekcje zdążyliśmy  już trochę odpocząć po trudach przygotowań, tych wyjątkowo obleganych co do ilości uczestników  rekolekcji. Rekolekcje przeżywało łącznie 111 osób, w tym 42 dzieci. Do  serca naszej diecezji zjechały rodziny  z 13 diecezji w Polce ( łódzka, warmińska, toruńska, łowicka, warszawska, poznańska, elbląska, koszalińsko-kołobrzeska, zielonogórsko-gorzowska, bydgoska, gdańska, pelplińska) i jedna z zagranicy(diecezja wiedeńska).

Oazę prowadził ks. Łukasz Wisiecki z Parafii św. Katarzyny w Starogardzie Gdańskim wraz z diakonią naszej diecezji i jedną z zaprzyjaźnionych  par diecezji gdańskiej.

Zaraz pierwszego dnia Oazę zaszczycił swoją obecnością ks. bp Wiesław Śmigiel, który przewodniczył  porannej Jutrzni i udzielił nam swego pasterskiego błogosławieństwa. Podczas wspólnego śniadania mógł  poznać bliżej  uczestników i diakonie , a zwłaszcza  chętnie garnące się na kolana dzieci. Nie odmówił nam także pozowania do wspólnej fotografii.

W czasie pobytu na Oazie poza programowymi konferencjami, spotkaniami w grupach i szczególnie uroczyście przeżywanymi Eucharystiami , uczestnicy poznali także naszą przepiękna pelplińską katedrę, zwiedzili  muzeum diecezjalne , byli obecni także na Górze papieskiej, gdzie uczestniczyli  w drodze krzyżowej śladami św. Jana Pawła II.

Radowaliśmy się także swoją obecnością podczas pogodnych wieczorów, zajęć sportowo-rekreacyjnych  i ogniska, z pieczonymi kiełbaskami, wspólnym śpiewem i tańcami.

Radości i wspólnego ducha, na tych rekolekcjach było bardzo wiele. Po niezwykłych  świadectwach uczestników upewniliśmy się jeszcze bardziej , że działanie Ducha Świętego dotknęło każdego z nas i całą naszą wspólnotę od pierwszych chwil pobytu w gościnnym Collegium Marianum  i że powrót z rekolekcji  do codzienności będzie tym razem powrotem bez zbędnego lęku i stresu o jutro, bo siła i wartość wspólnoty jest tym, co pozwala nam odważnie stawiać  czoła codziennym zmaganiom z trudnościami  i zawiłościami tego świata. To wielka łaska , że Pan  jest tak  blisko tych , którzy go wzywają i naszą go w swoim sercu. Dziękujemy Bogu,   że na naszej drodze stawia ludzi , którzy wspierają nas w naszej posłudze i umacniają  na drodze naszego powołania .

Dziękujemy Bogu  za tych wszystkich ludzi  dzięki którym, ten czas był piękniejszy , ciekawszy i pełen Bożego pokoju.  Dziękujemy dyrektorowi Collegium Marianum – ks. Arkadiuszowi Ćwiklińskiemu  za życzliwość  i gościnność. Księżom klerykom , na czele z Pawłem Orłowskim, za  pomoc w  organizacji zajęć i opiece nad naszymi dziećmi . Dziękujemy moderatorowi diecezjalnemu Ruchu Światło-Życie – ks. Arturowi Pukownikowi, za życzliwą troskę i  opiekę w czasie trwania rekolekcji.  Dziękujemy moderatorowi diecezjalnemu naszej wspólnoty  DK –  ks  Wincentemu Pytlikowi za zaangażowanie i współudział w prowadzeniu  naszych rekolekcji, a zwłaszcza za czas przeżyć związany ze zwiedzaniem pelplińskiej  Katedry i Muzeum Diecezjalnego . Pani Irenie Szybist  dziękujemy za wspaniale przygotowaną dla nas Diakonię słowa. Dyrektorowi Domu Opieki Społecznej w Pelpinie,  za możliwość zorganizowania ogniska.

Ta lista osób,  od których uzyskaliśmy wsparcie w przygotowaniu i prowadzenie rekolekcji jest jeszcze długa i im także z serca dziękujemy za wsparcie dobrym słowem i modlitwą.

Bóg zapłać wszystkim , za wszystko.

 Basia i Henio Urbańscy

 

_MG_7838_DxO