Katolik też człowiek, czyli o ekologii integralnej na Dniu Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych.

23 listopada w Gdyni odbył się jesienny DWDD filii pelplińskiej. Spotkanie przedstawicieli diakonii diecezjalnych diecezji: elbląskiej, gdańskiej, gnieźnieńskiej, pelplińskiej, toruńskiej oraz warmińskiej, było okazją do podzielenia się działalnością poszczególnych diakonii w diecezjach.

„Zdaję sobie sprawę z tego, że przeróżne reakcje towarzyszyć nam mogą, gdy słyszymy słowo ekologia. Jedni się ożywiają na jego dźwięk, inni irytują, ale generalnie panuje przekonanie (zwłaszcza wśród ludzi młodych), że to, co ekologiczne, na pewno nie może być chrześcijańskie.” – od tych słów rozpoczął homilię dotyczące tematu przewodniego jesiennego DWDD  – moderator filialny filii pelplińskiej ks. Zenon Pipka przeprowadzając wszystkich zgromadzanych przez rozważania dotyczące ekologii integralnej.

Równie ważnym punktem tego dnia była Konferencja Lokalnych Liderów Trzeźwości podczas którego wykład wygłosił pt. „Młodzi, trzeźwi i wolni” wygłosił ks. Piotr Kulbacki.

Istotnym elementem dla Domowego Kościoła Filii Pelplińskiej było spotkanie kręgu filialnego, podczas którego odbyły się wybory na nową parę filialną.

Całe spotkanie zakończyło się wspólnie odmówionymi nieszporami.

Całość homilii ks. Zenona można przeczytać : tutaj