List uczestników Oazy Rekolekcyjnej Diakonii Jedności do papieża Franciszka

Drogi Ojcze Święty!

Dziękujemy Ci za adhortację „Evangelii Gaudium”!

W dniach 29 listopada – 1 grudnia przeżywaliśmy Oazę Rekolekcyjną Diakonii Jedności. Są to coroczne rekolekcje głównych odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie, gromadzące księży moderatorów, pary odpowiedzialne za Domowy Kościół, odpowiedzialnych za diakonie i wspólnoty ruchu oazowego.

W tym roku tematem Oazy Rekolekcyjnej Diakonii Jedności była opublikowana w minionym tygodniu adhortacja „Evangelii Gaudium”. Poznawaliśmy przesłanie, które w tej adhortacji kierujesz do całego Kościoła, rozważając w jaki sposób wprowadzić je w życie naszego Ruchu i każdego z nas osobiście. Owocem naszych rekolekcji była decyzja, że najbliższy rok pracy formacyjnej Ruchu Światło-Życie będzie przebiegał pod hasłem „Radość Ewangelii” i będzie poświęcony zagadnieniom poruszonym w adhortacji.

Dziękujemy Ci, Ojcze Święty, za słowa, które do nas kierujesz. Dziękujemy Ci za pełne mocy przesłanie adhortacji. Dziękujemy Ci za bardzo konkretne wezwania w niej zawarte. Chcemy coraz głębiej spotykać się z Jezusem, aby radość Ewangelii napełniała nasze serca.

Źródło: oaza.pl