DDJ w Piasecznie

IMG_20131128_205332

Dnia 28.11.2013 w czwartek spotkała się Diecezjalna Diakonia Jedności. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Sanktuarium w Piasecznie. Po Eucharystii wszyscy uczestnicy przeszli do plebanii, gdzie gościnnie przywitał ich proboszcz parafii ks. Andrzej Ossowski. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy, podczas której szczególnie proszono o pomoc Matkę Boską Piasecką, aby móc dobrze rozeznać wszystkie sprawy Ruchu Światło – Życie Diecezji Pelplińskiej.

W pierwszej kolejności rozważano jesienny Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych, który odbył się w Bydgoszczy­. Szczególną uwagę poświęcono ważnemu problemowi, który od pewnego czasu jest zauważalny w Ruchu w całej Polsce, a mianowicie braku jedności pomiędzy całym Ruchem, a Domowym Kościołem. W trakcie rozmów okazało się, że w diecezji pelplińskiej ten problem nie jest zauważalny. W związku z tym została podjęta decyzja o szczególnej modlitwie w intencji Daru Jedności Ruchu.

Kolejnym punktem spotkania były kwestie organizacji najbliższych Oaz Letnich. Rozważano problemy jakie napotkano podczas ostatnich oaz i co zrobić, aby problemy te się nie powtórzyły. Cała diakonia wspólnie podjęła decyzję, że na najbliższe oazy cała diakonia oazowa będzie składała się tylko z członków ruchu diecezji pelplińskiej. Na prośbę moderatora generalnego, zostały zgłoszone różne obiekty przez członków diakonii, które będą mogły być wykorzystane do organizacji Oaz Letnich.

Trzecim punktem było wydelegowanie osób z DDJ, które będą uczestniczyć w ORDJ w Porszewicach w dniach 29 listopada – 1 grudnia.

Następnie przedstawiciele różnych diakonii zgłaszali problemy, które były rozważane na forum całej Diakoni Jedności. Na 14 grudnia na godz. 9.00 zostało zaplanowane spotkanie wszystkich diakonii Ruchu działających na terenie diecezji w Pelplinie.

Kolejne spotkanie Diecezjalnej Diakonii Jedności odbędzie się 5 lutego o godz. 18.00 w Skarszewach, gdzie będą podejmowane m.in. decyzje na temat terminów i miejsc przyszłorocznych oaz letnich.

Na koniec wszyscy się wspólnie pomodlili. W związku z zbliżającymi się imieninami gospodarza Sanktuarium w Piasecznie ks. Andrzeja, złożono życzenia imieninowe.