Rekolekcje DK na rok 2020

Do wszystkich członków Wspólnoty Domowego Kościoła Diecezji pelplinskiej

Kochani! Szczęść Boże!

„Istotnym elementem dojrzałości chrześcijańskiej jest poczucie odpowiedzialności za innych we wspólnocie. A więc to, co się wiąże z pojęciami „diakonia” i „misja”. Na każdym etapie życia chrześcijańskiego musi występować ten element: nie możemy wystarczyć tylko sobie, ale czujemy się odpowiedzialni. Jest to postawa diakonijna”

(ks. F. Blachnicki)

Witamy Was w nowym roku formacyjnym AD 2019/2020  i jako odpowiedzialni za Diakonię Oaz Rekolekcyjnych (DOR)  naszej pelplińskiej diecezji przekazujemy informacje, o organizowanych przez nas rekolekcjach DK.

Otrzymywaliście już informacje m. in. o rekolekcjach od pary rejonowej i pary diecezjalnej ( sms-owo i telefonicznie), a w tym liście chcemy przedstawić Wam całą OFERTĘ  i zachęcić do korzystania z rekolekcji organizowanych właśnie przez  DOR naszej diecezji. Spytacie dlaczego? Otóż, istotne jest to , że w porównaniu do innych diecezji nasze rekolekcje są  skalkulowane taniej, są bliżej miejsca zamieszkania (  nie trzeba ponosić dużych dodatkowych kosztów na przejazd) i w są organizowane w bardzo dobrych warunkach lokalowych, a nasze diakonie wychowawcze są zawsze super przygotowane do opieki nad dziećmi. Wszystkie nasze rekolekcje ( już od kilku lat),  jakie do tej pory były organizowane , zawsze otrzymywały bardzo wysokie recenzje i uznanie uczestników z Polski i z  zagranicy,  i to zarówno od strony merytorycznej ( sposobu i metod  przekazywanych treści) , jak też od strony organizacyjnej (zawsze dopięte na przysłowiowy „ostatni guzik”).

Rekolekcje wynikają z konieczności  bieżącej formacji wszystkich członków DK,  ale też z konkretnych potrzeb naszego Rejonu chojnickiego i pozostałych rejonów naszej pelplińskiej diecezji, stąd też proponujemy cały zakres formacji, w terminach uwzględniając też możliwość udziału wszystkich rodzin.

Z radością zapraszamy więc całe rodziny i kręgi do udziału w tegorocznych rekolekcjach!

I. Rekolekcje zimowe

1. W związku z brakiem par małżeńskich (po pełnej formacji)  do pilotowania kręgów organizowana jest: Sesja o pilotowaniu kręgów: 12 -17 styczeń 2020r. (ferie zimowe) w Domu Rekolekcyjnym w Laskowicach Pomorskich (potrzeba pilnego zgłoszenia naszych par gotowych do posługi nowym kręgom, bo są już zamieszczone na stronie ogólnopolskiej DK  i może brakować miejsc). Rekolekcje prowadzi para z Tarnowa, z listy ogólnopolskiej par posługujących na tego typu rekolekcjach.

2. W związku z częstym brakiem możliwości udziału członków naszej wspólnoty w wakacyjnych oazach rekolekcyjnych (praca w gospodarstwie i na roli) proponujemy: 

Oazę Rodzin I-szego stopnia: 10 -26 stycznia 2020r. (ferie zimowe) w Collegium Marianum w Pelplinie. Rekolekcje prowadzi Genia i Krzysiu Wieccy ( była para diecezjalna DK). Bardzo zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach, ze względu na możliwość skorzystania jako pierwsi z nowo wyremontowanej bazy rekolekcyjnej ( super pokoje z całkowicie nowym wyposażeniem i nowymi łazienkami, kaplica z podgrzewanymi ławkami) i oczywiście możliwości zobaczenia i modlitwy w całkowicie odmienionej ,  jednej z najpiękniejszych na świecie katedr , Katedry Pelplińskiej ( po remoncie także podgrzewanej  , a resztę trzeba zobaczyć na własne oczy).

To będzie zimą, a poniżej oferta na lato 2020r.

II. Rekolekcje wakacyjne 2020 r.

OAZA Rodzin I-stopnia/ Kalwaria Zebrzydowska/- I-szy turnus (30.06.-15.07.)
moderatorzy: Hania i Jasiu Chmara, ks. Łukasz Wisiecki 

OAZA Rodzin I-stopnia/ Białogóra/- I-szy turnus (02.07-17.07.)
moderatorzy: (Andrzej, Wioletta Jasińscy tel. 505926613), ks. Rafał Kierbic

OAZA Rodzin II-stopnia/ Kalwaria Zebrzydowska/- II-gi turnus (17.07.-02.08.)
moderatorzy: Jarosia i Arek Malinowscy, ks. Darek Ryłko 

ORAR  I-stopnia /Pelplin/-  (04.08.-09.08.)
moderatorzy: Ela i Ignacy Majkowscy (aktualna para diecezjalna) z ks. Łukaszem Wisieckim

ORAR  II-stopnia/Pelplin/-  (01.07. -05.07. ) Polecamy szczególnie obecnym i przyszłym animatorom kręgów.
moderatorzy: Basia i Henio Urbańscy, ks. Wincenty Pytlik

Seminarium „Finanse po Bożemu” /Pelplin/- (16-22.08.)
moderatorzy: Asia i Tomek Parol, ks. Przemysław Szulc

Uwagi co do organizacji rekolekcji w  roku formacyjnym 2019/20

  • Odpowiedzialni za DOR- Basia i Henio Urbańscy: kontakt: 508 53 63 3 7 (udzielają wszelkich informacji)
  • DOR – diecezji pelplińskiej organizuje rekolekcje własnymi siłami tj. przez członków diakonii naszej diecezji (ponieważ chcemy uniknąć odpowiedzialności za błędy odnośnie formy i treści, które prowadzą osoby z innych diecezji).
  • Organizatorzy rekolekcji w tym Kapłani, którzy chcą organizować rekolekcje pod szyldem DK, powinni w tej sprawie kontaktować się z parą diecezjalną, lub odpowiedzialnymi za DOR. 
  • Przyszłoroczne ogólnopolskie turnusy rekolekcyjne (wakacyjne):

TURNUS I – 30.06. do 16.07. 2020
TURNUS II – 17.07. do 02. 08. 2020
TURNUS III – 07.08. do 23.08. 2020
TURNUS Dodatkowy – 01.09. do 17.09. 

Jeszcze raz zachęcamy, aby zdecydować się na wybrane rekolekcje, ponieważ nasza wspólnota, to wspólnota formacyjna i aby mogła wydawać owoce potrzeba formacji wszystkich jej członków.

Odpowiedzialni za DOR
Basia i Henio Urbańscy