Nowa para diecezjalna do całej wspólnoty

Kochani małżonkowie Domowego Kościoła wraz z dziećmi!

Stając u progu posługi pary diecezjalnej naszej wspólnoty, jesteśmy pełni nadziei i wiary, że powierzone zadanie będziemy „pełnić godnie dla dobra wspólnego”,zgodnie z życzeniem Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny, który udzielił nam błogosławieństwa, powierzając tę posługę. W tym duchu staje wraz z nami również ks. Łukasz Wisiecki, któremu Ksiądz Biskup powierzył dalsze pełnienie posługi moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła.

Kierując kilka słów do Was, pragniemy na początku podziękować kręgowi diecezjalnemu za obdarzenie nas tak wielkim zaufaniem, a jednocześnie jesteśmy wdzięczni Wam wszystkim – całej wspólnocie. Chcemy zapewnić, że wraz z ks. Łukaszem dołożymy wszelkich starań, aby nasza posługa przyniosła dobre owoce.

Z Domowym Kościołem jesteśmy związani od 19 lat, a bogactwo jego charyzmatu, które w ostatnim roku formacyjnym mieliśmy sposobność na nowo odkryć, ciągle nas zadziwia i pobudza do podejmowania kolejnych działań i posług. Tym wielkim bogactwem pragniemy dzielić się z Wami wszystkimi oraz docierać wraz z Wami tam, gdzie pośle nas Duch Święty.

Nowy rok formacyjny będziemy przeżywali pod hasłem „Młodzi w Kościele”. To od młodych w Kościele zależy DZIŚ wiara następnych pokoleń. W tym roku zatroszczmy się szczególnie o nasze dzieci, ale także o dzieci i młodzież w naszym parafiach, o ich katolicką formację, od której tyle w ich życiu zależy. Na pewno wyjątkowym czasem, gdzie z wielką mocą działa Duch Święty, są nasze dni wspólnoty. To tu gromadzimy się, aby w jedności doświadczać mocy wiary i miłości Jedynego Boga. To właśnie jedność jest szczególnym owocem działania Ducha. Zatem niech nie zabraknie nikogo z nas, zarówno małżonków jak i naszych dzieci na naszym powakacyjnym Diecezjalnym Dniu Wspólnoty, który przeżywać będziemy wraz z Oazą młodzieżową w sobotę 22 września w sercu naszej Diecezji – Pelplinie.

Zapewniając wraz ks. Łukaszem o nieustannej pamięci w modlitwie, prosimy również o nią za nas jak i za naszego kochanego Księdza Moderatora.

Na czas wakacji i przeżywanych rekolekcji życzymy, aby był to dla Was czas budowania więzi małżeńskich i rodzinnych w duchu miłości i jedności.

Z wolą Bożą, do zobaczenia najpóźniej w Pelplinie 22 września

Niech Pan Wam błogosławi!
Szczęść Boże!

 

Elżbieta i Ignacy Majkowscy (para diecezjalna DK) oraz

ks. Łukasz Wisiecki (moderator diecezjalny DK)