Groziłaby nam pustynia, gdybyśmy nie tworzyli oaz…

Pustynia jest przede wszystkim miejscem odludnym i surowym, a także nieprzewidywalnym z powodu panujących tam warunków przyrodniczych. Niejednokrotnie miejsce pustynne przyrównuje się jednak do pewnego stanu ducha. Podróżując przez taki teren możemy czuć się samotni, a także z utęsknieniem wypatrywać zielonej oazy. Jest to stan tęsknoty za Bogiem, którego obecności może w danym momencie nie odczuwamy, a także za zrozumieniem i akceptacją. Ponadto walka z nieprzyjaznym środowiskiem staje się symbolem osobistej walki o zwycięstwo nad pokusami, wówczas gdy może nawet nie widzimy sensu tych działań- celu naszej wędrówki.

Mimo iż stan pustki, w którym weryfikuje się nasza wiara i prawdziwe intencje, jest wartościowy to każdy chrześcijanin na swojej drodze potrzebuje umocnienia oraz przypomnienia celu wędrówki. Nawet na najbardziej suchych i pustych terytoriach napotyka się Oazę- czyli miejsce, gdzie podróżujący może nabrać sił oraz zaczerpnąć wody i zaspokoić pragnienie.W Ruchu Światło- Życie taką przestrzenią duchowego odpoczynku jest wspólnota w postaci grup działających przy parafiach.

Wspólnota Oazowa przy parafii św. Marcina w Sierakowicach działa od niedawna, czyli od ponad roku, mimo to niejednokrotnie mogliśmy się przekonać, iż to sam Duch Święty zawsze jest założycielem i jedynym twórcą każdego zgromadzenia chrześcijan. A tych gromadzi bardzo licznie i to w różny wieku. Dwudziestu uczestników w wieku od 7 do 12 lat przeżywa Oazę Dzieci Bożych, gdzie uczą się co to znaczy być prawdziwie umiłowanym dzieckiem Boga, a także poznają podstawowe prawdy wiary. Dzieci chętnie czytają Pismo Święte, a także bez trudu umieją odnaleźć właściwy fragment. Ponadto mają okazję poznać liturgię, przekonując się o jej pięknie na własne oczy, podczas lekcji w zakrystii czy samemu aktywnie uczestnicząc we Mszy Świętej (czytanie czytań i modlitwy wiernych, procesja z darami). Nie brakuje również ciekawych zabaw, konkursów i seansów filmowych, a także spotkań przy ognisku. Dzięki temu młodsi uczestnicy nie tylko dobrze się bawią, ale i poznają siebie nawzajem, a także uczą się budowania wspólnoty.
Młodzież natomiast w wieku od 13 do 21 lat spotyka się na wspólnym rozważaniu Słowa Bożego oraz dzieli się doświadczeniem relacji z Panem Jezusem. Przed każdym spotkaniem wzywamy jedynego Ożywiciela Kościoła- Ducha Świętego, aby to On sam w nas działał i otwierał na drugiego człowieka, a także aby zabierał wszystko to, co nas dekoncentruje czy od Niego odciąga. Wspólne rozmowy pomagają nam zrozumieć: Czym jest wiara? Kim jest dla mnie Jezus Chrystus? Jaką rolę w moim życiu odgrywa Pismo Święte? W tym wszystkim nie brakuje również czasu na inne, „luźniejsze” tematy, a także wieczoru spędzonego na grach planszowych oraz seansów filmowych. Tak umocnieni młodzi ludzie mogą z odwagą stawiać czoła pustyni życia, którą przemierzają z poczuciem pewności i doświadczeniem, iż nigdy nie są sami, bo mają kontakt z Panem Bogiem poprzez rozważanie Słowa Bożego w grupie czy osobiście poprzez Namiot Spotkania. Ponadto pamiętają, że mają przyjaciół, którzy na codzień zmagają się z podobnymi problemami.
Wszelką pomoc i wsparcie otrzymujemy od księży z parafii św. Marcina w Sierakowicach, którzy zawsze służą dobrą radą w zakresie organizacyjnym i teologicznym oraz zapewniają opiekę duchową.
Chwała Panu!

We wspólnocie służy dwóch animatorów Martyna Lejk i Jolanta Lejk, a spotkania odbywają się w każdą sobotę, w salkach przy parafii. O godzinie 14:00- Dzieci Boże, a o 16:30 Młodzież.
Jeżeli chciałbyś rozwijać swoją wiarę, a także zyskać dobrych przyjaciół to serdecznie zapraszamy na spotkania Ruchu Światło- Życie, który może okazać się miejscem właśnie dla Ciebie.

Kontakt; Tel: 535 947 788 Jolanta Lejk