PASCHALNY REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY DK Lębork w Mostach i Drętowie

PASCHALNY  REJONOWY  DZIEŃ  WSPÓLNOTY DK w Mostach i Drętowie

W niedzielę  14 maja 2017 r. przeżywaliśmy Paschalny RDW naszej wspólnoty DK, skupieni wokół tematu Miłosierni jak Ojciec.  Tym razem spotkaliśmy się w kościele pw. Świętego Brata Alberta w Mostach. Powitał nas proboszcz  ks. Jacek Giełdon słowami:

Na tej Eucharystii gościmy wspólnotę Domowego Kościoła, która w dniu dzisiejszym spotyka się na Paschalnym Rejonowym Dniu Wspólnoty. Domowy Kościół, gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie, pomaga małżonkom żyjącym w sakramencie małżeństwa czerpać z łaski i mocy tego sakramentu, uczy ich nim żyć i celebrować go przez całe życie. Założycielem ruchu jest sługa boży ks. Franciszek Blachnicki. Moderatorem rejonowym jest o. Andrzej Szulta.

Witam parę rejonową, pary animatorskie kręgów oraz wszystkie przybyłe do naszej świątyni rodziny skupione w ruchu.

Mszy św. przewodniczył ks.Józef, zaś wspólnota włączyła się czynnie do Eucharystii:  służba liturgiczna ołtarza – Jarek; czytania liturgiczne – dwóch Andrzejów; psalm zaśpiewał Wojtek; modlitwa powszechna – Bogusia; dary – Irenka i Chris z dziećmi.

Po zakończeniu Eucharystii adorowaliśmy Najświętszy Sakrament. W tej serdecznej bliskości z Panem przeżywaliśmy namiot spotkania, rozważając Ewangelię (J 14, 1-12).

Konferencja ks. Jacka pt. Miłosierni jak Ojciec  była podsumowaniem  temat roku. Ponownie wybrzmiały pytania:  Kim jest miłosierny Ojciec? ; Jak być miłosiernym jak Ojciec?; Co Ruch w swoich podstawowych działaniach robi w tym zakresie?

Następnie udaliśmy się do Uroczyska Drętowo w Nadleśnictwie Lębork. Agapa przy ognisku i pieczeniu kiełbasek skupiła małżeństwa z naszego rejonu, z kręgu pilotowanego z Nowej Wsi Lęborskiej oraz kręgu rodzin z Linii, który od maja br. dołączył do naszej wspólnoty. Szczególnie miło było nam gościć naszych kapłanów: Moderatora rejonowego o.Andrzeja Szultę, ks.Jacka Giełdona i ks.Michała Matusiaka.
Podczas niedzielnego RDW w Drętowie odbyła się I Olimpiada Rodzinna.
Biblia wzywa do zdrowego współzawodnictwa w wierze, celem jest dojście „… do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa. ” [Ef 4,13], albowiem „…każdy, kto uczestniczy w zmaganiach, we wszystkim przejawia panowanie nad sobą” [1 Kor 9,25].
Na początku nie mogło zabraknąć profesjonalnej rozgrzewki  przed rozpoczęciem zmagań sportowych. Rozegrano kilka konkurencji rodzinnych:

  • Przysiady w kole,
  • Rodzinny wyścig taczek,
  • Układanie puzzli,

oraz kilka konkurencji indywidualnych:

  • Bieg kelnerów (kobiety, mężczyźni, dzieci),
  • Wyciskanie kettlebells (mężczyźni),
  • Pchnięcie kulą (kobiety).

W przerwie raczono się pysznym ciastem, kawą i herbatką, zaś chętni tańczyli Zumbę. Nasze serca okazały miłosierdzie w postaci ofiarowanych datków na fundusz rekolekcyjny, gdyż wyjazdy na letnie oazy rekolekcyjne  tuż, tuż.

Na mistrzów olimpijskich czekały dyplomy, niespodzianki a przede wszystkim gratulacje z rąk naszego Moderatora o.Andrzeja. Wdzięczni za Jego obecność w czasie RDW, z wyprzedzeniem dwudniowym para rejonowa złożyła w imieniu całej wspólnoty serdeczne życzenia imieninowe. Otóż 16 maja w święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski – swoje imieniny obchodził o. Andrzej Szulta.

Radosny to był czas przeżywania dnia wspólnoty. Dzięki posłudze i zaangażowaniu wielu – wielu mogło radośnie wielbić Pana podczas Eucharystii, Konferencji, Agapy i Olimpiady Rodzinnej, trwając we wspólnocie Domowego Kościoła.

Szczęść Boże!

FOTORELACJA