Członkowie diakonii spotkali się w Gdyni

W sobotę 5.11.2016 w Gdyni odbył się Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych. Jest to spotkanie członków Ruchu, którzy służą w diakoniach specjalistycznych z całej filii pelplińskiej (więcej o DWDD na stronie oaza.pl). Spotkanie miało miejsce w Parafii św. Andrzeja Boboli i Zespole Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni. Uczestniczyła w nim rekordowa ilość 155 osób.

Dzień rozpoczął się od przywitania zgromadzonych przez Moderatora Filialnego filii pelplińskiej DK i jednocześnie Moderatora Diecezjalnego Ruchu Archidiecezji Gdańskiej ks. Zenona Pipkę. Następnie organizatorzy przygotowali konferencję w nietypowej formie. Zaproszono 10 osób, aby każda z nich opowiedziała o jednym z 10 punktów przygotowanych w temacie tego dnia, tj. „Wierność charyzmatowi oazy w kontekście nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia”. Taka forma była bardzo inspirująca, gdyż można było poznać zróżnicowane punkty widzenia z perspektywy różnych diakonii. Po zakończeniu konferencji wspólnota udała się do kościoła na Namiot Spotkania, po zakończeniu, którego rozpoczęła się Eucharystia. W trakcie Mszy Św. ks. Mateusz Zawadzki z Pucka wygłosił homilię, w której zwrócił uwagę na zagrożenia na jakie są narażone osoby, które formują się w Ruchu i pełnią różne posługi. Zachęcał wszystkich zgromadzonych do odczytywania znaków czasu, tak jak robił to ks. Blachnicki. Po Eucharystii wszyscy udali się na obiad, po którym odbyły się spotkania w grupach diakonijnych.

DWDD w Gdyni
Większa część reprezentacji z diecezji pelplińskiej na DWDD

W tym czasie odbył się również Krąg Filialny, na którym gościła również para krajowa DK Kasia i Paweł Maciejewscy. W trakcie tego spotkania zostały wybrane 3 małżeństwa, spośród których zostanie wybrana przez Moderatora Krajowego Ruchu Światło – Życie ks. Marka Sędka nowa para odpowiedzialna za DK w filii pelplińskiej.

Następnie przyszedł czas na bardzo twórcze podsumowania tego co wypracowano na spotkaniach w grupach diakonijnych. Na zakończenie wszyscy udali się ponownie do kościoła, gdzie uczestniczyli w Nieszporach poprowadzonych przez ks. Artura Pukownika, moderatora diecezjalnego diecezji pelplińskiej. W trakcie tego nabożeństwa celebrans podkreślił bardo ważną rolę Namiotu Spotkania w formacji każdego oazowicza. Przypomniał tu słowa założyciela Ruchu, Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, który podkreślał, że nie może nazywać się oazowiczem ten kto nie praktykuje Namiotu Spotkania.

Zapraszamy do oglądania zdjęć autorstwa Piotra Kwiatkowskiego – kliknij po więcej.