Adwent w sieci – daj się złapać Rybakowi.

Kiedy w  Mediolanie kończy się pierwszy, diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego geniusza komputerowego Carlo Acutisa, który zmarł w wieku 15 lat w 2006 r, wkraczamy w nowy rok liturgiczny rozpoczynający się szczególnym okresem Adwentu.

Adwent to czas, kiedy po raz kolejny głośniej wybrzmiewa przypomnienie, że JEZUS PRZYCHODZI – „Rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu. Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas, niż wtedy, gdyśmy uwierzyli. Noc się posunęła, a przybliżył się dzień.” (Rz 13,11-12)

Już  Jan Paweł II włączył nowoczesne środki komunikacji i media w dzieło ewangelizacji . Korzystając z tych Bożych darów i wytworów geniuszu człowieka, docierał do ludzi na wszystkich kontynentach, by głosić im naukę Jezusa o zbawieniu. Często też powtarzał, że we współczesnym świecie Następca Piotra nie mógłby pełnić swojej misji przepowiadania Ewangelii «aż po krańce ziemi» (Dz 1, 8) bez pomocy mediów, które przekraczają bariery czasu i przestrzeni.

Adwent ma wyostrzyć nasza wrażliwość na Jezusa przychodzącego teraz: przez słowo Boże, przez wydarzenia, przez obecność drugiego człowieka.

Poniżej kilka internetowych propozycji na adwentowy czas powstawania ze snu i ostrzenia naszych zmysłów, by nie przegapić przychodzącego Pana:

  • do posłuchania i oglądania:

Wilki Dwa. W obronie stada.

Droga, którą warto pójść.

Zakochany Bóg uwalnia. Pozwól mu na to w Adwencie.

Jestem owcą . Mam Pasterza.

Jak rozpoznać Ducha? 8 kroków.

  • do poczytania:

Uwierz w to, co niemożliwe. Uwierz jak Maryja.

Stop złej modlitwie.

  • do spotkania ze Słowem Bożym:

ARKA [#01] Zbudujmy arkę!

 

 

A co jeśli ten Adwent będzie twoim ostatnim???