Relacja z Kręgu Rejonowego.

W środę 25 maja odbyło się ostatnie w tym roku formacyjnym spotkanie Kręgu Rejonowego DK tj. par animatorskich wszystkich kręgów .
Spotkanie zostało poprzedzone uczestnictwem w Eucharystii o godz. 18.00 w Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku. Po Mszy św. udaliśmy się salki św. Franciszka. Przy herbatce i kawie Animatorzy dzielili się radościami i troskami. Omówiono m.in. sprawy dotyczące miesięcznych spotkań w kręgach oraz udziału w rekolekcjach. Zaproszona na spotkanie para pilotująca przedstawiła relację z kolejnych spotkań wspólnoty pilotowanej.

Przypomniano temat odpowiedzialności finansowej za DK. Zostały omówione zasady składki małżeńskiej na podstawie listu Kręgu Centralnego z sierpnia 2013 r. – Odpowiedzialność materialna za Domowy Kościół – gałąź rodzinną Ruchu Światło-Życie .

W sposób szczególny wybrzmiała radość z uczestnictwa w Jubileuszowym  Świętowaniu 1050-lecia Chrztu Polski na stadionie w Poznaniu. Razem z nami pojechał o.Paweł Kaczmarski – opiekun duchowy kręgu św. Jana Bosko.

Para rejonowa przedstawiła sytuację w kręgu św. Jana Pawła II. Po jej wysłuchaniu oraz relacji animatorów prowadzących krąg, postanowiono o połączeniu kręgów: św. Jana Pawła II i kręgu św. Brata Alberta.

W dalszej kolejności zaproszono na Paschalny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się 5.06.2016. Plan spotkania został zaakceptowany. Zawiązanie wspólnoty zaplanowano na godz.13.15.

Tematem spotkania był również udział w XXIX Pieszej Pielgrzymce RŚ-Ż do Sianowa dnia 18.06.2016 w ramach DDW. Omówiono zadania rejonu lęborskiego przydzielone przez parę diecezjalną.

19 czerwca br. zapraszamy do licznego udziału w V MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY ph. „Każde życie jest bezcenne” Początek podczas Eucharystii o godz. 11.30

Spotkanie zakończyło się odmówieniem IV tajemnicy chwalebnej Różańca z dopowiedzeniami – Zesłanie Ducha Świętego oraz modlitwy o beatyfikację sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Fotorelacja