Styczniowa Oaza Modlitwy

W dniach 9-11 stycznia już po raz kolejny odbyła się w Pelplinie Oaza Modlitwy. Młodzież diecezji gdańskiej, toruńskiej i pelplińskiej zebrała się, by pogłębić swoją relację z Panem Bogiem. W piątkowy wieczór na rozpoczęcie przewidziano adorację Najświętszego Sakramentu, której towarzyszyły śpiewy Diakoni Muzycznej oraz rozważania przygotowane przez kleryków. Następnie uczestnicy wzięli udział w kulminacyjnym punkcie dnia – Eucharystii.

Kolejny dzień zaczęliśmy od Jutrzni, czyli porannej modlitwy Kościoła. Przed południem mieliśmy okazję wysłuchać konferencji ks. bpa dr hab. Wiesława Śmigla o tym, jak pokonywać przeszkody w rozwoju duchowym, znajdując siłę w Chrystusie. Po niej nadszedł czas na spotkania diakonii. Każda diakonia tworzy oddzielne dzieło, wspomagając wspólnotę swoimi zdolnościami. Następnie miała miejsce Msza Święta pod przewodnictwem Diecezjalnego Moderatora Ruchu Światło-Życie, ks. Artura Pukownika. W wygłoszonej homilii uzmysłowił nam, że prawdziwa miłość warta jest poświęceń. Tezę tę argumentował wieloma przykładami z życia. Po obiedzie uczestnicy mieli czas wolny, który przeznaczyli na rozmowy i wzajemną integrację, aby tym samym zacieśnić więzy we wspólnocie.

Na Namiocie Spotkania rozważaliśmy Słowo Boże, a dokładniej fragment Listu do Efezjan. Następnie modliliśmy się za siebie nawzajem podczas modlitwy wstawienniczej. Ważnym punktem całych rekolekcji są spotkania w grupach, na których dzielimy się swoim doświadczaniem Boga. Umocnieni takimi świadectwami ruszyliśmy z radością na pogodny wieczór zorganizowany przez kleryków naszego seminarium. W jego ramach odbył się koncert zespołu kleryckiego „CIS”. Byliśmy tak zachwyceni, że kilkakrotnie wymuszaliśmy bis. To jednak nie był koniec atrakcji. Diakonia Ewangelizacji sprawiła nam miłą niespodziankę i przedstawiła piękną refleksyjną pantomimę. Na zakończenie dnia usatysfakcjonowani, z uśmiechem na twarzy, zebraliśmy się w kaplicy Collegium Marianum na nabożeństwie odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego, podczas którego uświadomiliśmy sobie wielkie znaczenie tego, że jesteśmy chrześcijanami.

W niedzielny poranek odbyła się Celebracja Słowa, kiedy to nasi koledzy i nasze koleżanki otrzymali kolejne wskazówki w drodze do formacji II stopnia ONŻ. O godzinie 10.00 w katedrze odbyła się Msza święta, w której wzięliśmy udział. Na koniec Oazy Modlitwy każdy mógł podzielić się swoimi przeżyciami podczas Godziny Świadectwa.

Oazy Modlitwy pozwalają nam nie tylko pogłębić nasze relacje z Bogiem, lecz także oderwać się od szarej rzeczywistości dnia codziennego, trochę w inny sposób spojrzeć na życie i poznać wiele wartościowych ludzi, których celem jest świętość.

Marta, Sara, Ola

Więcej zdjęć na GoogleDrive