Bezalkoholowy bal sylwestrowy wspólnot rejonu chojnickiego.

Po raz kolejny weszliśmy w Nowy Rok tanecznym krokiem. Odpowiadając na wezwanie Moderatora Generalnego Ruchu Światło – Życie – ks. Adama Wodarczyka, aby pogłębić współpracę z innymi ruchami charyzmatycznej odnowy Kościoła, tegoroczna zabawa sylwestrowa  została zorganizowana wspólnymi siłami członków Domowego Kościoła oraz Odnowy w Duchu Świętym im. Dzieciątka Jezus z Chojnic, ponadto w zabawie wzięli udział również członkowie Ogniska Świętej Rodziny oraz nasi sympatycy, krewni i znajomi – w sumie 75 osób – w tym liczne grono dzieci – także dzieci z domów dziecka goszczone w polskich rodzinach za sprawą Fundacji Przyjaciół Wilna i Grodna. Bal zaczął się od wspólnej modlitwy, a następnie tańce przeplatane były licznymi zabawami  integrującymi rodziny, konkursami dla dzieci oraz loterią fantową pod przewodnictwem Ani Tobolewskiej z DK -zebrane środki zostały przeznaczone m.in. na cele charytatywne. Oprawą muzyczną zajęli się organistka z Żalna – pani Wioleta Kiedrowicz oraz organista z Krojant – pan Sławomir Wilbik wraz z żoną. Rok 2014 pożegnaliśmy wspólną modlitwą, a na rozpoczynający się rok  2015 błogosławieństwa udzielił nam ks. Paweł Młyński – wcześniej duszpasterz zajmujący się Domowym Kościołem, obecnie proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Żalnie, który bawił się wspólnie z nami. Przygotowany przez panią Krystynę Bluma z Odnowy w Duchu Świętym tort pozwolił na pełne słodyczy delektowanie się pierwszymi chwilami Nowego Roku.

Warto też podkreślić, że ta pełna radości zabawa odbywała się w atmosferze bezalkoholowej – w myśl idei propagowanej przez założyciela Ruchu Światło-Życie – ks. Franciszka Blachnickiego, twórcy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, który pisał m.in.:

„Abstynencja wyzwala drugiego człowieka poprzez solidarne stanięcie obok niego tam, gdzie chcemy go doprowadzić. Jest to „taktyka podania dłoni” zamiast głoszenia haseł i programów, które jeszcze nie przynoszą wyzwolenia. Wyzwalając innych, wyzwalamy siebie. Ostatecznie wyzwalający prowadzi wyzwolonego do Chrystusa, w którym jest ideał i realizacja naszej wolności.

Tylko człowiek wolny może wyzwalać innych. Ci wolni ludzie mają stworzyć „nowe wojsko Gedeona”.”

 

Daliśmy w ten sposób świadectwo bycia wyzwolonymi i radosnymi chrześcijanami 🙂

zdjęcia Grzegorz Makowski