Relacja po Kręgu Diecezjalnym

21 października br. uczestniczyliśmy w spotkaniu kręgu diecezjalnego w Pelplinie. W spotkaniu wziął udział moderator diecezjalny DK ks. Wincenty Pytlik oraz moderator diecezjalny ruchu Światło-Życie ks. Artur Pukownik.
Plan spotkania był dość obszerny, jednak znaczną jego część zdominowała dyskusja, dotycząca wyboru nowej pary diecezjalnej, której kadencja mija w grudniu br. Para diecezjalna omówiła zasady wyborów w myśl ostatnio wprowadzonych i obowiązujących już zmian (od czerwca br.). Nadal trwają rozmowy, celem znalezienia par kandydujących.
Omówiono również prace w rejonach. Każda z par rejonowych, dzieląc się swoją posługą, przedstawiła jej radości i troski.
Pary (lęborska, bytowska, tczewska), które wzięły udział w rekolekcjach dla par rejonowych w Rościnnie, przedstawiły na kręgu swoje przemyślenia odnośnie zobowiązań. W podsumowaniu stwierdzono, iż dialog małżeński (największy problem małżeństw) trzeba postawić na równi z dialogiem z Bogiem czyli dialog małżeński = dialog z Bogiem. Jednym słowem – każdy, kto ma zdrowe relacje z Bogiem, nie ma problemu z dialogiem.
W części modlitewnej rozważaliśmy Słowo Boże oraz tajemnicę różańca z dopowiedzeniami.
Tę część zakończyliśmy modlitwą za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Fr. Blachnickiego.
W dalszej części para diecezjalna podziękowała za liczny udział w DDW (6 września w Pelplinie) oraz włączenie się w liturgię.
Omówiono zbliżający się DWDD filii pelplińskiej (sobota 25 bm.) pt. Współpraca ekumeniczna w ewangelizacji. Następnym omawianym wydarzeniem był Dzień Skupienia Animatorów DK, który odbędzie się 15 listopada br. Ustalono, że będzie to kontynuacja DSA z ubiegłego roku. Basia i Henio wyrazili przekonanie, że praca warsztatowa dot. postawy animatora zaowocuje w dalszej posłudze. Trzeba mieć głęboką ufność, że w każdej sytuacji Bóg udzieli pomocy i na tę pomoc trzeba liczyć.

Lucyna i Wojtek

Galeria zdjęć