Październikowa Oaza Modlitwy

10662150_848396955178634_1698341179070744639_oW dniach 3-5 października w Pelplinie odbyły się comiesięczne rekolekcje Ruchu Światło-Życie – Oaza Modlitwy. Tematem przewodnim było hasło „Niepokalana oraz głęboka więź z Bogiem”. Wsłuchać się w głos Boga przyjechało ok. 90 osób.

Święty czas rekolekcji rozpoczęliśmy wspólnym różańcem oraz Eucharystią w kaplicy Collegium Marianum. Przewodniczył jej ks. Mateusz Szulc, który czas formacji seminaryjnej wiąże właśnie z Oazą.

Sobotni poranek zaczął się od Mszy świętej połączonej z Jutrznią, której przewodniczył ks. Andrzej Szopiński. Kolejnym punktem były spotkania diakonii. W naszej wspólnocie wielu młodych ludzi odkrywa swoje talenty i chce dzielić się nimi z wszystkimi. Największą popularnością cieszyły się spotkania diakoni muzycznej, w których młodzież mogła się wykazać, ale także posłuchać wskazówek starszych kolegów i koleżanek. Jeszcze przed południem odbyła się konferencja poświęcona więzi człowieka z Bogiem. Wygłosił ją nam kl. Janusz Osnowski z V roku. Po obiedzie miał miejsce Namiot Spotkania połączony ze Szkołą Modlitwy, którą prowadził ks. Sebastian Kowalski pracujący obecnie w parafii NMP Matki Kościoła w Tczewie. Następnie udaliśmy się na spotkania w małych grupach, aby wspólnie odkrywać Słowa Boga i się nim dzielić. Wieczór to czas na wspólne zabawy i śpiewy prowadzone przez kleryków i diakonię muzyczną. Dzień zakończyliśmy odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, przygotowanych przez diakonię modlitwy.

Ostatni dzień naszych rekolekcji zaczęliśmy od Celebracji Słowa. Był to ważny punkt dla tej młodzieży, która przygotowuje się do rekolekcji letnich. Później odbyła się Msza święta, którą sprawował ks. Artur Pukownik, moderator diecezjalny. Rekolekcje zakończyły się Godziną Świadectwa, podczas której każdy mógł podzielić się swoimi przeżyciami z minionych dni.

kl. Rafał Kunowski