XVII Ogólnopolska pielgrzymka Rodzin Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

IMG_9209_mDnia 24.05.2014 sprzed Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku o godz. 5-tej wyruszyła pielgrzymka samochodowa członków Domowego Kościoła z rejonu lęborskiego do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Grupa, wraz z o.Przemysławem, liczyła 7 osób. W drodze do Kalisza pielgrzymi zatrzymali się w Licheniu, aby pokłonić się Matce Bożej Licheńskiej. Tegorocznej pielgrzymce do Kalisza przyświecało hasło: „Odwagi. Ja jestem, nie bójcie się.”

Licznie zebranych małżonków z całej Polski przywitał kustosz kaliskiej bazyliki ks. prałat Jacek Plota. Mszy św. przewodniczył bp Adam Szal – biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej, a homilię wygłosił ks. prałat Andrzej Latoń, wikariusz generalny diecezji kaliskiej, który zachęcał małżonków do naśladowania w życiu codziennym świętego, który był głową Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Po komunii św. biskupi, kapłani i przedstawiciele Kościoła Domowego udali się do kaplicy cudownego obrazu św. Józefa, któremu zawierzyli wszystkie małżeństwa i rodziny oraz Domowy Kościół.

Biskup kaliski dziękował pielgrzymom za przybycie i modlitwę do św. Józefa. Stwierdził, że to milczący opiekun, dyskretny, skuteczny i sprawiedliwy. Wskazał, ze przed swoim odejściem Pan Jezus wypowiedział do apostołów słowa „Abyście byli jedno”. Te słowa są dzisiaj bardzo ważne. W programie pielgrzymki była konferencja ks. Sławomira Kostrzewy o ideologii gender. Był tez czas na świadectwa członków DK nt. setnej rocznicy urodzin Siostry Skudro. Zmęczeni pielgrzymi, ale pełni radości, wrócili do Lęborka po północy.

Tekst za: Ewa Kotowska- Rasiak/KAI

Uczestniczka pielgrzymki

Posłuchaj Homilii
ks. Prałata Andrzeja Latonia
!

 

Galeria zdjęć