Rejonowy Dzień w Nowej Karczmie

W sobotę 29 marca odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty rejonu Kartusko – Kościerskiego w Nowej Karczmie. Przed południem wszyscy zaczęli zbierać się w lokalnym kościele p.w. Świętego Antoniego z Padwy, gdzie w samo południe rozpoczęła się Msza Św. Eucharystia była koncelebrowana przez trzech księży, proboszcza parafii ks. Jana Spierewka, ks. Krzysztofa Daleckiego z Lipusza oraz ks. Artura Tybusza z Goręczyna. Ksiądz Jan Spierewka, który wygłosił homilię zwrócił uwagę na naszą drogę w wierze, i porównał ją do swojej wyprawy w góry. Wskazywał, abyśmy byli tymi, którzy wchodzą zawsze na sam szczyt, a nie zatrzymują się w połowie.

Po zakończeniu Eucharystii wszyscy udali się do pobliskiej szkoły, gdzie uczestnicy zasiedli do wspólnego posiłku. Jeszcze przed rozpoczęciem obiadu do wspólnoty dołączyła Para Diecezjalna Domowego Kościoła Barbara i Henryk Urbańscy. Po zakończeniu wspólnego posiłku przyszedł czas na sprawy organizacyjne. Para Rejonowa Elżbieta i Ignacy Majkowscy informowali o zbliżających się wydarzeniach ważnych dla życia całej wspólnoty oraz poruszali inne istotne sprawy.

Kolejnym punktem programu była konferencja wygłoszona przez ks. Krzysztofa Daleckiego, na temat sakramentów. W swoim wykładzie zwrócił szczególnie uwagę na powtórne przeżywanie sakramentów przez rodziców przygotowujących swoje dzieci do inicjacji chrześcijańskich. Przekazane informacje przydały się do pracy w grupach, gdzie każda z trzech grup pracowała nad opisaniem funkcji sakramentów (chrztu, eucharystii i bierzmowania) w formie znaków drogowych. Po zakończonej pracy grupowej każda grupa podzieliła się swoimi odkryciami, tym jak widzą sakramenty i czym dla nich są.

Na koniec tego owocnego dnia dzielono się świadectwami działania Boga w życiu ludzi. Osoby dające świadectwo mówiły o tym jak Bóg je doświadcza, pozwala odkrywać ich cele w życiu oraz umacnia ludzi wierzących w niego. Po Godzinie Świadectw wszyscy wspólnie w kole śpiewali uwielbiając Boga.