Jesteś Zwycięzcą!

Chrystus ŻwyciężyłDiakonia Ewangelizacji przygotowała specjalny program rekolekcji pod nazwą „Jesteś Zwycięzcą!”. Nazwa ta wzięła się z popularnego filmu w serwisie YouTube (Jesteś Zwycięzcą – Piotr Blandford). W nawiązaniu do tego filmu diakonia chce ukazać uczestnikom rekolekcji, że zwycięzcą jest ten kto osiągnie życie wieczne z Bogiem, a więc tu na ziemi zadba o dobrą relację z Jezusem oraz innymi ludźmi. Zwycięzcą zostaje ten kto otworzy się na działanie Ducha Świętego. Zaczynając od tytułowego hasła twórcy chcą nawiązać dobry kontakt z uczestnikami od samego początku.

Rekolekcje te są skierowane głównie do osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania i mają trwać przez 3 dni. Jednak forma tych rekolekcji nie musi być sztywna. Diakonia umożliwia poprowadzenie tych rekolekcji w innym terminie oraz w sposób stacjonarny (na terenie parafii) jak i wyjazdowy. W trakcie tych rekolekcji ks. Rafał Zachmielewski (odpowiedzialny za Diakonię Ewangelizacji w diecezji pelplińskiej) wraz z młodzieżą formującą się w Ruchu Światło – Życie będą głosić kerygmat. Czyli zajmą się głoszeniem podstawowych praw Ewangelii, tj. miłości Bożej, istnienia grzechu, możliwości nawrócenia oraz zbawienia. Głównym i najważniejszym celem tych rekolekcji jest pokazanie Boga jako nieskończonego źródła miłości do człowieka, którą nam okazał w osobie cierpiącego Jezusa Chrystusa za nasze grzechy. Organizatorzy ten cel chcą osiągnąć poprzez głoszenie świadectwa swojego życia oraz poprzez zachęcenie uczestników rekolekcji do wstąpienia do wspólnot, w których będą mogli nawiązać nowe znajomości i otrzymać wsparcie w rozwoju życia duchowego. Czas rekolekcji jest czasem działania Ducha Świętego co jest szczególnie ważne dla osób przygotowujących się do bierzmowania, gdzie mają poczuć w sobie działanie Trzeciej Osoby Boskiej.

Gorąco zachęcamy do kontaktowania się z organizatorami i zapraszania ich do swoich parafii. Kontakt do organizatorów można znaleźć na stronie Diakonii Ewangelizacji.

Najbliższe rekolekcje.

Rekolekcje "Jesteś Zwycięzcą!"