Diecezjalna Diakonia Jedności 26 września

IMG_20130926_182000W czwartek 26 września o godz. 18.00 w Pelplinie spotkała się Diecezjalna Diakonia Jedności. W związku z tym, że kolejnego dnia swoje imieniny obchodził Diecezjalny Moderator Domowego Kościoła ks. kanonik Wincenty Pytlik wszyscy zaśpiewali gromkie „sto lat” oraz złożyli życzenia. Następnie przy kawie i cieście prowadzono luźne rozmowy na tematy bieżące związane z działalnością Ruchu Światło – Życie w diecezji pelplińskiej.

Po krótkiej modlitwie diakonia zaczęła obrady. Pierwszym poruszonym tematem było podsumowanie minionego Diecezjalnego Dnia Wspólnoty. Zostały wypracowane wnioski, dzięki którym kolejne Dni Wspólnoty powinny być coraz lepiej zorganizowane, tak aby wszyscy mogli poczuć ducha wspólnoty w tym szczególnym dniu.

Następnie przekazano informację całej diakoni, że planowane jest spotkanie księży diecezji pelplińskiej związanych z ruchem oazowym. Będą to spotkania cykliczne odbywające się co dwa miesiące, które mają umożliwić kapłanom formację. Przyszli księża natomiast będą mieli możliwość prowadzenia formacji w ramach nauki w seminarium. Zaproponowano również, aby małżeństwa z kręgów DK zapraszały na swoje spotkania kleryków, aby lepiej zrozumieli czym jest Domowy Kościół.

Wybrano nowego odpowiedzialnego Diakoni Liturgicznej, został nim kleryk Krzysztof Krzemiński.

Kolejnym punktem w omawianych sprawa był zbliżający się V Kongres Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Pelplińskiej. Cała Diakonia została zaangażowana w przygotowanie prezentacji Ruchu Światło – Życie na tym kongresie. W sobotę po kongresie tj. ok. 16.15, zaplanowane jest ognisko, na które wszystkich gorąco zapraszamy.

Ostatnim, ale jak się okazało najdłuższym punktem było podsumowanie pracy różnych diakoni. I tak sprawozdanie z dotychczasowych działań i o najbliższych planach prezentowały kolejne diakoni:

  • Diakonia Muzyczna
  • Diakonia Komunikowania Społecznego
  • Diakonia Deuterokatechumenatu
  • Diakonia Ewangelizacyjna
  • Diakonia Wyzwolenia
  • Diakonia Domowego Kościoła
  • Diakonia Rekolekcyjna
  • Diakonia Modlitwy

Wstępnie zaplanowano, że spotkanie wszystkich diakoni będą się odbywać w trakcie każdej Oazy Modlitwy począwszy od listopada w soboty o godz. 9.00. I w tym miejscy pragniemy wszystkich zaprosić do zapoznania się z działającymi Diakoniami i wsparcia ich swoją pracą.

Najbardziej żwawą dyskusję poruszył temat Kursu Oazowego Dla Animatorów oraz Rekolekcji dla bierzmowanych. Każda diakonia planuje różne działania, którymi na bieżąco będzie się dzielić na stronie internetowej.

Spotkanie zakończyło się zaplanowaniem kolejnych obrad oraz modlitwą. Kolejne spotkanie Diecezjalnej Diakoni Jedności odbędzie się w Sanktuarium w Piasecznie 28 listopada.