XXVI Pielgrzymka Dziękczynna do Sianowa

W tym roku Diecezjalny Dzień Wspólnoty przypada na 22 czerwca. Dzień ten będzie wiązał się z XXVI Pielgrzymką Dziękczynną do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie. Tegoroczna pielgrzymka będzie szczególnie ważna dla wszystkich rodzin Domowego Kościoła, ponieważ przeżywamy 40 rocznicę istnienia tej Wspólnoty w Polsce.

Pielgrzymkę rozpoczynamy o godz. 7.00 sprzed Kolegiaty p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach. W drodze planowana jest przerwa na śniadanie, Droga Krzyżowa oraz Różaniec. Po dotarciu na miejsce od 11.45 planowane jest przygotowanie się do uroczystej Eucharystii poprzez wspólny śpiew przy Ołtarzu polowym. Dziękczynną Mszę Świętą rozpoczynamy o godz. 12.30, przewodniczył jej będzie biskup senior diecezji pelplińskiej Piotr Krupa. Podczas tej Eucharystii będziemy dziękować za dotychczasowe owocne 40 lat istnienia rodzinnej gałęzi Ruchu Światło – Życie, czyli Domowego Kościoła oraz za ostatni rok pracy formacyjnej w Ruchu. Po zakończeniu Mszy Św. rozpocznie się agapa na placu przed ołtarzem. Wszystkich gości będziemy częstować grochówką z bułką, drożdżówką, napojami oraz kawą, jednocześnie przyjmując wolne datki na fundusz rekolekcyjny. Spotkanie kończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia w Godzinie Bożego Miłosierdzia tj. 15.00, błogosławieństwem kapłańskim na czas wakacji i rekolekcji oraz rozesłaniem diakoni rekolekcyjnych.

Wszystkich członków Ruchu Światło – Życie z całej diecezji oraz ludzi im przyjaznych serdecznie zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w tym pięknym dla Nas wszystkich dniu. Jednocześnie modlimy się, aby Bóg obdarzył wszystkich uczestników pielgrzymi oraz zbliżających się rekolekcji wieloma łaskami tak bardzo potrzebnymi w głoszeniu Dobrej Nowiny.

Szczęść Boże,
Członkowie Domowego Kościoła rejonu kartusko – kościerskiego
XXVI Pielgrzymka do Sianowa