Rejonowy Dzień Wspólnoty 17.03.2013 i nie tylko.

Kochani !

Minęło już dość sporo czasu od naszych ostatnich wiadomości i kontaktów, a wiadomości nagromadziło się dosyć sporo, a wszystkie istotne :

1) Zacznę od naszego Rejonowego Dnia Wspólnoty. Odbędzie się on tym razem w parafii św. Marcina w Sierakowicach 17. marca 2013 r. Tamtejsze małżeństwa z wielką radością pragną wszystkich nas ugościć. Z wielkim zapałem wzięli się do pracy. Nie zawiedźmy ich. Niech nie zabraknie tam nikogo. Już dziś zaplanujcie tę niedzielę właśnie w Sierakowicach. Poczujmy ile siły, radości i  miłości  jest w naszej wspólnocie.

 

2) Wszystkie pary animatorskie zapraszam w dniu 1 marca do Somonina na Krąg rejonowy. Obędzie się on po Mszy św. o godz. 18.00 (o 17.30 Droga Krzyżowa). Liczymy na niezawodne przybycie.

3)  Zachęta do współtworzenia i korzystania z naszej strony internetowej www.pelplin.oaza.pl „zależy nam abyście częściej zaglądali na tę stronę, a co ważne starali się ją współtworzyć. Nie wiem, czy zauważyliście, że poszczególne rejony mają już swoje linki na których mogą dawać ogłoszenia i informacje (możecie w tej sprawie kontaktować się z odpowiedzialnym za naszą stronę  Beniaminem: admincosterina.nazwa.pl.

4) środki na rozbudowę Centralnego Domu Rekolekcyjnego w Krościenku: Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki działał prawie wbrew logice. W sytuacji kompletnego braku pieniędzy i w bardzo trudnej sytuacji politycznej, modlił się i działał. My nie możemy zmarnować tej szansy. Co będzie ,,jak za jakiś czas zabraknie środków, na kontynuację tego dzieła? Módlmy się i działajmy wszyscy razem! Polecam Waszej ofiarności tę sprawę. Są pomysły aby stanąć z puszkami w którąś z niedziel, czy może gdzieś jakąś tacę. W rejonie jeszcze nie zebraliśmy na ten cel żądnych środków. Krąg centralny na swoim spotkaniu zebrał kwotę 4744zł.

5) Kontynuując temat: składki. Są w naszym rejonie które za 2012r. nie przekazały żadnych zebranych składek, a mamy już 2013r. Myślę, że w sercu czujemy potrzebę również materialnego wsparcia naszego dzieła jakim jest właśnie Domowy Kościół. Z tej wspólnoty czerpiemy, ale wszak wspólnota jest też zadaniem. Oczekuje się iż przekazywane będą składki w wysokości 1 dniówki rocznie od rodziny. w załączniku list.

6)Prosimy abyście pomyśleli o Diecezjalnych obchodach 40-lecia Domowego Kościoła, które zaplanowaliśmy na 22 czerwca w Sianowie. Mamy nadzieję, ze pamiętacie abyśmy mogli zaprezentować tam historią DK naszej Diecezji . Dlatego zbierajcie już bardzo aktywnie materiały, zdjęcia i osoby mogące dać ( na żywo świadectwa) o wieloletnim stażu w DK. Super byłoby obejrzeć taką diecezjalną kronikę, z podziałem na poszczególne rejony. Liczymy na Was.

7) Para Krajowa przypomina nam, o ważnych terminach. Dla całej wspólnoty DK ważny jest termin Ogólnopolskiego Spotkania Domowego Kościoła w Kaliszu. W roku jubileuszowym 40-lecia DK nikogo z nas nie może tam zabraknąć, gdyż Kalisz w tym roku mieści się już w  Centralnych obchodach tego jubileuszu. Przewidziana są ciekawe Konferencje z historii naszej wspólnoty i świadectwa. Pamiętajcie, to ważne!Kalisz 27 kwietnia 2013r.

8)  Pamiętajmy o intencjach  miesięcy  Nowenny Domowego Kościoła – w lutym szczególnie modlimy się za Rejon – jako przestrzeń dla tworzenia diakonii.

9) w roku 2013 odbędzie się V Kongres Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Pelplińskiej, Pelplin 2013 WIEM, KOMU UWIERZYŁEM tu również modlimy się nowenną. W marcu modli się szczególnie właśnie Kościół Domowy za rodziny. w dniu 24 lutego w Orliku odbędzie się dzień skupienia w tej właśnie intencji. Potrzebna jest przynajmniej jedna para chętna z rejonu aby tam pojechać – PILNE. Może Lipusz ze względu na odległość?

10) Planujmy Rekolekcje! – W Pelplinie będzie ORAR I st. 10-14 lipiec; Oaza Rodzin I st. 17 lipiec – 2 sierpień i w Orliku ORAR II st. 26-30 sierpień. Sesja o pilotowaniu – Górka Klasztorna, w terminie 28.07-2.08.2013r.

Jest tego sporo

Pamiętamy o Was w modlitwie

Szczęść Boże

Niech Was Pan Błogosławi i Strzeże

Ignacy i Elżbieta Majkowscy

Somonino