Spotkanie opłatkowe

 W uroczystość Świętej Rodziny, dnia 30 XII 2012 roku po mszy św., ok. godziny 11, kręgi Domowego Kościoła spotkały się, aby tradycyjnie wspólnie podzielić się opłatkiem i złożyć sobie bożonarodzeniowe życzenia.

Spotkanie otworzył ojciec Roman Zioła oraz para animatorska, Krystyna i Mirosław Królowie.  Oprawę muzyczną  zapewnili Marta i Andrzej Formelowie z kręgu V. Oprócz tradycyjnych życzeń i opłatka, bardzo istotną częścią było wspólne kolędowanie. Chwilami grający byli wspomagani przez dzieci. Na różnych instrumentach grali: Marysia Formelówna,  Nicola, Peter i Aleks Rowell oraz Karol Król.

Na spotkaniu z krótką wizytą pojawił się moderator główny oazy młodzieżowej, ojciec Robert Zbierański wraz z młodzieżą uczestniczącą w kursie dla animatorów (KODA). Ojciec chciał pokazać młodym, że droga, którą idą, ma swój ciąg dalszy także w dorosłym życiu. Pomogli mu w tym Krystyna i Andrzej Konkolowie. Poproszeni o wypowiedź, dali krótkie świadectwo. Tradycyjnie mówiła głownie Krystyna. Andrzej powiedział niewiele, ale jego słowa zapewne zapadły młodym w pamięć. Niezbyt wylewny uczuciowo mężczyzna, niezmuszany przez nikogo torturami fizycznymi, publicznie wyznał miłość do swojej żony, jedynej i od 26 lat tej samej. Podkreślił przy tym, że na piękno, jedność i trwałość jego małżeństwa złożyła się także formacja Domowego Kościoła.